XVI Dzień Papieski odbędzie się 9 października pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Tego dnia w całym kraju będą organizowane wydarzenia i spotkania przypominające nauczanie świętego Jana Pawła II. Jak co roku zbierane też będą środki finansowe, które wesprą stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Podczas swojego pontyfikatu Jan Paweł II wiele razy mówił o Miłosierdziu Bożym, odwiedzał też miejsca szczególnie związane z Bożym Miłosierdziem, jak Łagiewniki. Mówił o tym kard. Kazimierz Nycz, przewodniczący Rady Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, gdzie 23 września zaprezentowano hasło najbliższego Dnia Papieskiego. Kard. Nycz, przywołując słowa Papieża Polaka, by być świadkami Bożego Miłosierdzia, zaznaczał, że w świadectwie zawiera się zarówno głoszenie, jak i czynienie miłosierdzia. Zachęcił do wsparcia żywego pomnika Jana Pawła II, jakim są stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Będzie to można zrobić od 2 do 22 października podczas publicznej kwesty na ulicach miast. Z kolei 9 października odbywać się będzie zbiórka przykościelna. Fundację będzie można wesprzeć również dzięki akcji SMS-owej od 15 września do 30 października, wysyłając SMS o treści „POMOC” pod numer 74 265 (koszt 4,92 zł z VAT) lub dzwoniąc pod numer 704 407 401 (koszt 4,99 zł z VAT).

W wigilię Dnia Papieskiego, 8 października, podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, wręczone zostaną przyznawane co roku przez Fundację nagrody TOTUS. Prestiżowe „katolickie noble” mają uhonorować osoby i instytucje, których działalność w sposób wybitny przyczynia się do promowania godności człowieka w duchu nauczania Świętego Jana Pawła II.

Konferencja prasowa przed XVI Dniem Papieskim, Warszawa, 16 IX 2016

***

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia została powołana do życia w 2000 r. Jej działalność ma upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża Polaka i wspieranie przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Do głównych celów Fundacji należy wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce, podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” organizuje Dzień Papieski, przyznaje Nagrody TOTUS, prowadzi program stypendialny dla młodzieży w wieku szkolnym i studentów, organizuje Konkurs Akademicki o stypendium i indeks im. Bp. Jana Chrapka.

Zobacz też: Nowa strona internetowa Fundacji

fot. Archiwum BP KEP

BRAK KOMENTARZY