Kolejny Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy uwrażliwia nas na potrzeby innych. Myślę, że zaowocuje tym, że w coraz większym stopniu będziemy wcielać w życie chrześcijańską zasadę, żeby pomagać innym, kierując się nie tyle ich zasługami, co potrzebami – powiedział bp Wiesław Lechowicz, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Przed 104. Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy bp Lechowicz zaapelował w specjalnym słowie do Polaków w kraju o modlitwę w intencji rodaków mieszkających poza granicami i ich rodziny, które często cierpią z powodu rozłąki. Zachęcił także Polaków za granicą, by modlitwą otoczyli wszystkich tych, którym zawdzięczają przyjęcie.

>>Słowo Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

„Chciałem się zwrócić z apelem do wszystkich o modlitwę w intencji rzesz Polaków, którzy znajdują się poza granicami naszego kraju, tworzą oni niemałą część tych, których nazywamy emigrantami” – powiedział o swoim przesłaniu bp Lechowicz.

Przywołał w nim m.in. pochodzące z Księgi Kapłańskiej motto papieskiego orędzia na ten dzień: „Przybysza, osiadłego wśród was, będziecie uważać za tubylca. Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!” (Kpł 19,34).

BPKEP

Posłuchaj:

 

 

Zdjęcie: fotolia.com

BRAK KOMENTARZY