Bp Tomasik: gdzie jest głęboka wiara, tam mogą dokonać się wielkie rzeczy

10-10-2016
1630

Gdzie jest głęboka wiara, tam mogą dokonać się wielkie rzeczy – powiedział biskup Henryk Tomasik, który wieczorem, 9 października celebrował Mszę świętą w radomskiej katedrze. W czasie liturgii modlono się za stypendystów Fundacji „Dzieło Tysiąclecia”. Eucharystia była jednym z elementów Dnia Papieskiego i jednocześnie zakończeniem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu.

W homilii bp Tomasik mówił, że Jan Paweł II prosił nas wszystkich o wyobraźnię miłosierdzia, zaś papież Franciszek w Krakowie zachęcał młodych, by kształtowali w sobie serce miłosierne. Dalej mówił, że świat potrzebuje miłosierdzia. – To dar, który możemy wybłagać. Gdzie jest głęboka wiara, tam mogą dokonać się wielkie rzeczy. Dzisiaj prosimy Boga, abyśmy byli świadkami miłosierdzia – mówił bp Tomasik.

– Przeżywając Dzień Papieski zastanawiamy nad słowami „bądźcie świadkami miłosierdzia”. Św. Jan Paweł II mówił, że „dzisiejszy świat potrzebuje Bożego miłosierdzia”. Tam, gdzie panuje nienawiść, chęć odwetu, gdzie wojna przynosi ból i śmierć niewinnych, potrzeba łaski miłosierdzia, która koi ludzkie umysły i serca i rodzi pokój – mówił ordynariusz radomski.

Na koniec biskup Tomasik powiedział, że aby być świadkiem miłosierdzia, trzeba doświadczyć tej tajemnicy, głosić i wyznawać ją życiem.

W trakcie liturgii eucharystycznej nastąpiło liturgiczne wykonanie Mszy ku czci św. Andrzeja Boboli i ks. Antoniego Chlondowskiego SDB (brat kardynała A. Hlonda) przygotowane przez Cameratę Lubelską pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego. Mszę św. koncelebrował biskup Piotr Turzyński.

rm / Radom

fot. Mazur / episkopat.pl