Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Obchodom tegorocznego XXI Dnia Papieskiego będzie przyświecać hasło „Nie lękajcie się!”. Słowa te Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.  

W tym roku Dzień Papieski przypada 10 października. Już w niedzielę 3 października
w kościołach w Polsce odczytany zostanie List Episkopatu Polski zapowiadający to wydarzenie. Jego treść została opublikowana na stronie Konferencji Episkopatu Polski (https://episkopat.pl/biskupi-na-xxi-dzien-papieski-wesprzyjmy-zywy-pomnik-wdziecznosci-sw-janowi-pawlowi-ii/).

9 października, na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Gala Nagród TOTUS TUUS 2021. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP 2 o godz. 16:00.

W niedzielę 10 października kard. Kazimierz Nycz o godz. 9:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odprawi Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (transmisja w Polsat News). W Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9:00 bp Rafał Markowski z Warszawy będzie przewodniczył Mszy Św. „radiowej” (Program I Polskiego Radia). W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, o godz. 9:30 Mszę Św. będzie celebrował abp Marek Jędraszewski (transmisja w TVP 1 i TVP Polonia).

W niedzielny wieczór o godz. 17:25 TVP 1 wyemituje Koncert Galowy XXI Dnia Papieskiego pt. „Nie lękajcie się miłości”. Wystąpią m.in. Katarzyna Cerekwicka, Siewcy Lednicy, Marcin Sójka, Tomasz Szczepanik (lider zespołu Pectus), Maciej Miecznikowski, Viola Brzezińska oraz zespół absolwentów Fundacji – Tylko Ty.

W ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego, 8 października, odbędzie się konferencja naukowa w ramach cyklu spotkań „Duchowość dla Warszawy”, pt. „Czy jest lekarstwo na lęk?”. Organizatorami konferencji są Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Akademia Katolicka w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele św. Anny w Warszawie o godz. 17:00, a o godz. 18:00 odbędzie się sesja wykładowa w dawnej Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Wykłady poprowadzą m.in. ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz o. dr Tadeusz Kotlewski SJ z Akademii Katolickiej w Warszawie.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych i zdolnych osób z małych miejscowości. Nowe stypendia można ufundować, wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach lub na ulicach miast. Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć, wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

W Dzień Papieski stypendyści odwiedzą kościoły, by dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić Darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. W całej Polsce odbędą się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji: m.in. kiermasze, biegi, koncerty i miasteczka rodzinne.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zachęca do śledzenia strony www.dzielo.pl oraz mediów społecznościowych, gdzie na stronach wspólnot akademickich pojawiać się będą informacje o przebiegu Dnia Papieskiego w poszczególnych miastach.

FDNT/www.dzielo.pl/ BP KEP

Materiał wideo z tegorocznych obozów FDNT:  YouTube.

Materiały do pobrania:

NO COMMENTS