Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

We wspomnienie św. Krzysztofa, 25 lipca, Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura oraz Krzysztof Hołowczyc i Fundacja Kierowca Bezpieczny apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień. Tego dnia już po raz 18. będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy.

“Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę! Wszystkich uczestników ruchu – o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym. Wówczas też będziemy mogli liczyć na opiekę patrona kierowców św. Krzysztofa” – podkreślają w specjalnym apelu na Dzień św. Krzysztofa Krajowy Duszpasterz Kierowców i Fundacja Kierowca Bezpieczny.

Główne obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy odbędą się 25 lipca w Parafii pw. Św. Mateusza w Mielcu, ul. Bł. Ks. Romana Sitki 3. Uroczystość rozpocznie się modlitwą za wszystkich kierowców o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mszy św. o godz. 8 przewodniczył będzie Krajowy Duszpasterz Kierowców, ks. Marian Midura, który następnie udzieli błogosławieństwa kierowcom oraz zawierzy kierowców Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa.

Modlitwom w intencji kierowców będą towarzyszyć działania, których celem jest troska o bezpieczeństwo na naszych drogach – troska o zdrowie i życie ludzkie, bezpośrednie wpływanie na świadomość komunikacyjną społeczeństwa, a także propagowanie trzeźwej i bezpiecznej jazdy.

Program: 

godz. 8:00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. Mariana Midury, Krajowego Duszpasterza Kierowców – parafia pw. Św. Mateusza w Mielcu – ul. Bł. Ks. Romana Sitki 3

godz. 8.45 – Zawierzenie kierowców i prośba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Modlitwa za wszystkich funkcjonariuszy i służby na naszych drogach.
– Apel do Kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego
– Uroczyste odczytanie DEKALOGU KIEROWCY
– Poświęcenie pojazdów – w tym pojazdów Służb Mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Celno-Skarbowej, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Leśników i Pogotowia Ratunkowego

godz. 9.15
– Uroczysty przejazd ulicą Legionów na stację Orlen i poświęcenie kapliczki ze Świętym Krzysztofem – patronem kierowców i bezpiecznych podróży

Mielec – rondo przy ul. Legionów – parking
godz. 10:30 -12.00
– Akcja Dzień bez mandatu – WRD KP Policji w Mielcu
– z udziałem funkcjonariuszy KP Państwowej Straży Pożarnej i funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu
– pokaz na stanowiskach profilaktycznych z symulatorem dachowania i symulatorem zderzeń – WORD Krosno
– pokazy – PSP Komenda Powiatowa w Mielcu

Od 23 do 30 lipca potrwa również Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym oprócz promowania bezpieczeństwa na drogach, współpracująca z Krajowym Duszpasterzem Kierowców organizacja MIVA Polska zachęca w sposób szczególny do włączenia się w akcję: 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Inicjatywa ta ma pomóc w zebraniu środków, które będą przeznaczone na zakup pojazdów służących misjom.

Krajowy Duszpasterz Kierowców / BP KEP

Tydzień św. Krzysztofa i Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km

Info Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy 2023

www.duszpasterstwokierowcow.pl