(Polski) 27 września odbędzie się sesja Rady Biskupów Diecezjalnych

0
989

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

27 września, w godzinach popołudniowych, odbędzie się sesja Rady Biskupów Diecezjalnych w formie online. Spotkanie będzie miało charakter techniczny i dotyczyć będzie implementacji dokumentów synodalnych na etapie diecezjalnym.

„Spotkanie biskupów diecezjalnych będzie koncentrować się wokół dokumentów synodalnych, które zostały przesłane przez Stolicę Apostolską w ostatnim czasie do księży biskupów, czyli Dokumentu Przygotowawczego XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów oraz Vademecum” – podkreślił rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik zaznaczył, że będzie to jedyny punkt spotkania. Ma ono pomóc w przygotowaniu wskazań praktycznych do synodu ujednoliconych dla wszystkich diecezji w Polsce. „W związku z tym, że spotkanie będzie miało charakter techniczny, nie jest spodziewany komunikat po jego zakończeniu” – powiedział rzecznik Episkopatu.

BP KEP

NO COMMENTS