Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Mszą św. w Kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego rozpocznie się ostatni dzień 395. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

W środę, 14 czerwca, biskupi wysłuchają m.in. relacji ze spotkania grupy kontaktowej Konferencji Episkopatów Polski i Niemiec w Augsburgu; omówią też przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wśród tematów obrad będą obchody Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia oraz kwestie przedstawione przez delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp. Wojciecha Polaka oraz delegata ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa bp. Stanisława Jamrozka.

Zebranie Plenarne KEP odbywa się w Archidiecezji Warmińskiej w związku z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika, które przypadają w tym roku. Mikołaj Kopernik był kanonikiem warmińskiej kapituły katedralnej i bliskim współpracownikiem arcybiskupów warmińskich.

Obrady biskupów rozpoczęły się w poniedziałek 12 czerwca. Zakończą się dzisiaj, 14 czerwca, po południu. Po zebraniu zostanie wydany komunikat. O godz. 14.00 zaplanowano konferencję prasową podsumowującą zebranie.

BP KEP

Zobacz też:

Obsługa medialna

Podsumowanie pierwszego dnia obrad biskupów

Podsumowanie drugiego dnia obrad biskupów

Tematyka obrad

NO COMMENTS