W związku z 395. Zebraniem Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim w dniach 12-14 czerwca 2023 roku, planowane są następujące spotkania z dziennikarzami:

12 czerwca (poniedziałek) godz. 10:40 – briefing przed rozpoczęciem Zebrania Plenarnego z udziałem sekretarza generalnego KEP bp. Artura G. Mizińskiego, ordynariusza miejsca abp. Józefa Górzyńskiego i rzecznika KEP ks. Leszka Gęsiaka SJ. Briefing potrwa ok. 15 min.

14 czerwca (środa) godz. 14:00 – konferencja prasowa po zakończeniu obrad.

Wejście na briefing i konferencję prasową będą możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji. Zgłoszenia (imię, nazwisko, zdjęcie/skan legitymacji prasowej) można przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do piątku, 10 czerwca, do godz. 20:00. Dziennikarze posiadający stałą akredytację Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski proszeni są jedynie o potwierdzenie swojej obecności.

Obydwa wydarzenia będą transmitowane przez Internet na podstawie specjalnej akredytacji. Transmisja będzie miała charakter poglądowy bez jakości telewizyjnej. Zgłoszenia na akredytację online można przesyłać na adres biuroprasowe@episkopat.pl do piątku, 10 czerwca, do godz. 20:00. Dziennikarze akredytowani online nie będą jednak mogli zadawać pytań w czasie konferencji prasowej.

Dokładne informacje odnośnie do miejsca briefingu i konferencji prasowej zostaną podane akredytowanym dziennikarzom w mailu przed tymi spotkaniami.

Podczas Zebrania Konferencji Episkopatu Polski w Lidzbarku Warmińskim, Księża Biskupi będą odprawiać Msze święte w następujących miejscach:

12 czerwca (poniedziałek) godz. 17:30 – Sanktuarium NMP Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym;

13 czerwca (wtorek) godz. 17:30 – Katedra pw. Wniebowzięcia NMP we Fromborku;

14 czerwca (środa) godz. 7:00 – Kościół św. Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim.

W celu otrzymania akredytacji do uczestnictwa w powyższych Mszach świętych, należy przesłać zgłoszenie (imię i nazwisko, nazwa redakcji, dzień obecności) na adres rzecznik@archwarmia.pl  do 11 czerwca (niedziela) do godz. 12.

Zgłoszone Redakcje będą mogły odebrać akredytację godzinę przed mszami świętych w danym dniu.

W razie pytań dotyczących obrad biskupów dziennikarze są proszeni o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

BP KEP

Zobacz też:

Tematyka obrad