W dniu 15 stycznia 2019 r. siedzibę Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie odwiedził z kolędą nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio.

Nuncjusz apostolski zwracając się do pracowników PDM i Wydawnictwa Missio-Polonia powiedział: „Przez swoją cichą posługę nieście Ewangelię o Jezusie jak niegdyś pasterze ludziom prostym i uczonym. Niech wasza służba na rzecz misji będzie jak ta gwiazda prowadząca wszystkich do Jezusa”.

Następnie Nuncjusz Apostolski poświęcił pomieszczenia poszczególnych sekretariatów krajowych PDM oraz wydawnictwa. Podczas spotkania przy stole dzielono się doświadczeniami życia i pracy. Abp Salvatore Pennacchio, wspominając swoją pierwszą posługę w Rwandzie jako nuncjusz apostolski, podarował Papieskim Dziełom Misyjnym pochodzącą z tego afrykańskiego kraju płaskorzeźbę Świętej Rodziny, a każdemu pracownikowi wręczył obrazek z okazji 20. rocznicy swoich święceń biskupich wraz z różańcem pobłogosławionym przez papieża Franciszka. Spotkaniu towarzyszył śpiew kolęd po polsku i włosku.

Na koniec udzielił wszystkim błogosławieństwa na rozpoczynający się nowy rok pracy na rzecz misji poświęcony przygotowaniom do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który będzie przeżywany w październiku 2019 r.

mk\pdm

BRAK KOMENTARZY