Koncert dziękczynny na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski (zapowiedź)

18-11-2016
2156

W sobotę, 19 listopada 2016 roku, o godz. 19.00 w Bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się „Wieczór Chwały” – koncert dziękczynny na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski.  Spotkanie muzyczno-modlitewne przygotował wokalno-instrumentalny zespół ewangelizacyjny „Na cały Głos”, który od pięciu lat działa przy Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej „Radiu Głos”.

Program wydarzenia został podzielony na dwie części. W pierwszej zespół zaprezentuje pieśni, których treść nawiązuje do kerygmatu. Pomiędzy utworami członkowie zespołu podzielą się świadectwem jak Bóg działa w ich życiu.

W drugiej części będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Katedra pelplińska od pół roku posiada nietypową monstrancję wykutą ze stali w kształcie barki. Jak mówi ks. Zbigniew Gełdon, wicedyrektor Radia Głos i opiekun zespołu Na cały Głos: „Ta szczególna monstrancja przypomina nam, że prawdziwym sternikiem i wzorem naszego życia jest Jezus Chrystus. Nasz zespół ewangelizacyjny jest po to, by przez śpiew uwielbienia pomóc to okrywać na nowo. Pragniemy się Nim zachwycać, fascynować każdego dnia i razem przemieniać świat w miłość konkretnie zrealizowaną w czynach”. Jak podkreśla pomysłodawca „Wieczoru Chwały”: „chcemy z konkretnym przesłaniem wejść w nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem Idźcie i głoście”.

 www.radioglos.pl