W dniach 22-25 września, w Licheniu, spotkają się młode osoby konsekrowane z całej Polski. W tegorocznym Kongresie będzie uczestniczyć ponad 600 osób z ponad 80 zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego.

Codzienna Eucharystia i modlitwa, konferencje, spotkania dzielenia w mniejszych grupach i czas integracji oraz radości we wspólnocie złożą się na IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych. Kongres to święto życia konsekrowanego w Polsce. Tematem tegorocznego spotkania w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Licheniu Starym jest zaczerpnięte z Pisma Świętego: „Powstań i świeć” (Iz 60, 1a). To dla wszystkich młodych konsekrowanych okazja do formowania się, słuchania konferencji cenionych prelegentów i do podzielenia się swoimi doświadczeniami ze sobą nawzajem.

Z okazji spotkania, specjalne przesłanie do uczestników skierował kard. Raniero Cantalamessa OFMCap. Zapowiedź jego słowa można oglądać w mediach społecznościowych Kongresu. Premiera całej, 10 minutowej, wypowiedzi słynnego zakonnika zaplanowana jest na początek Kongresu (w czwartek o godzinie 20:00):

Uczestników przywita oblat o. Robert Wawrzeniecki OMI (sekretarz wykonawczy Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich) a zaproszonymi gośćmi, którzy powiedzą konferencję lub podzielą się świadectwem są m.in.: bp Jacek Kiciński CMF (biskup pomocniczy we Wrocławiu i Przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP); o. Michał Nowak OFMConv (rekolekcjonista, http://ojciecmajk.blogspot.com/), o. Krzysztof Pałys OP (autor książek oraz bloger: http://kpalys.blogspot.com/), s. Maria Leprust od Miłosierdzia Bożego OVM (siostra zakonna ze zgromadzenia anuncjatek); czy też Inga Pozorska (dziewica konsekrowana, liderka zespołu „Mocni w Duchu” i autorka książek).

Organizatorami są: KWPZM – Konferencja Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich, KWPŻZZ – Konferencja Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, KPŻKK – Konferencja Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych oraz KKIŚ – Krajowa Konferencja Instytutów Świeckich.

Do pobrania: program kongresu, logo, plakat

Przebieg Kongresu można śledzić za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Strona Kongresu: https://mlodzikonsekrowani.zyciezakonne.pl/

Twitter: https://twitter.com/Konsekrowani

Kanał Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC285Ibnit04G7gEz78RF-Kw

Facebook – https://www.facebook.com/mlodzikonsekrowani/

Instagram – https://www.instagram.com/mlodzikonsekrowani/

Więcej informacji:

Rzecznik prasowy Kongresu (Łukasz Wójcik SDB);

725 250 470; e-mail: mlodzikonsekrowani@gmail.com;

Sekretariat Kongresu (s. Karola Gos CSSE);

660 185 686; e-mail: mlodzikonsekrowani@gmail.com;

dk. Łukasz Wójcik SDB/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY