W dniach 25.02.2022r. – 27.02.2022r. w Siedlcach odbyło się zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pierwszego dnia Mszy Świętej w Katedrze Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przewodniczył J. E. ks. bp Kazimierz Gurda – Biskup Siedlecki oraz J. E. ks. bp Adam Bab – Delegat KEP ds. KSM.

Podczas obrad połączyliśmy się z p. Marią Koc – Senator RP i przedstawiliśmy nową modlitewną formę akcji „Polak z Sercem dla pokoju” w związku z trudną sytuacją na Wschodzie. Reagując na aktualną sytuację na Ukrainie Krajowa Rada apeluje, aby włączać się w nieustającą modlitwę za pośrednictwem strony polakzsercem.pl.

Następnego dnia podczas Mszy Świętej zostało posłanych 11 nowych Instruktorów KSM, aby szerzyć misję ewangelizacji wśród młodych. „Kolejne kilkanaście osób przez posługę Biskupa Kościoła otrzyma moc błogosławieństwa, żeby dobrze później formować i szkolić tych, którzy także będą w szeregach KSMu zdobywać kolejne szlify duchowe i organizacyjne. Będą podejmowali się bardzo ważnych zadań.” Wspomniał podczas homilii ks. bp. Grzegorz Suchodolski – Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Podczas Zebrania, Prezydium XIV kadencji podsumowało swoje działania oraz wyróżniło osoby zaangażowane w pracę Stowarzyszenia. Krajowa Rada wybrała także nowych przedstawicieli władz na kolejne dwa lata.

Prezydium Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży XV kadencji tworzą:

Przewodnicząca Prezydium KR KSM – Martyna Gieleta (KSM Archidiecezji Lubelskiej)

Zastępca Przewodniczącego Prezydium KR KSM – Adam Sołtys (KSM Diecezji Tarnowskiej)

Zastępca Przewodniczącego Prezydium KR KSM – Jakub Nowak (KSM Diecezji Siedleckiej)

Sekretarz Prezydium KR KSM – Daria Pańczyszyn (KSM Diecezji Legnickiej)

Skarbnik Prezydium KR KSM – Kinga Bartoszewska (KSM Diecezji Pelplińskiej)

Asystent Generalny KSM – ks. dr Andrzej Lubowicki

Ponadto odbyły się wybory do Krajowej Komisji Rewizyjnej, której skład przedstawia się następująco:

Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej – Przemysław Kozak (KSM Diecezji Rzeszowskiej)

Zastępca Przewodniczącego Krajowej Komisji Rewizyjnej – Marcin Dębowski (KSM Diecezji Bielsko-Żywieckiej)

Sekretarz Krajowej Komisji Rewizyjnej – Agnieszka Dzięgielewska (KSM Diecezji Pelplińskiej)

Ostatniego dnia Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Bp Adam Bab. „Z powodu KSM tutaj jesteśmy. Przyszliśmy do domu Pana. Dużo się mówi, zwłaszcza o młodych, którzy odchodzą. Panie, do nikogo innego nie pójdziemy. Takim jesteśmy kościołem. My jesteśmy tą wspólnotą. Trzeba mieć pokorę.” powiedział. Ksiądz Biskup wziął udział także w spotkaniu z KSMowiczami pt. „Młodzi z wizją”. Podczas rozmów Ekscelencja wskazywał, że „Trudno uciec od tego, co się dzieje na naszych oczach. Pomyślmy o sobie jako o grupie szybkiego reagowania w Kościele. Jak być Chrześcijaninem reagującym?”. W czasie tego spotkania zostały także przedstawione wizja rozwoju i kierunki działalności Stowarzyszenia na kolejne lata.

Czas Zebrania Krajowej Rady KSM dostarcza nowej energii do wzrostu oraz odwagi do odpowiadania GOTÓW na kolejne wyzwania.

KSM

Fot. KSM