W związku z zaplanowanymi na 7–9 lipca br. kościelnymi obchodami 80. rocznicy tragicznych wydarzeń na Wołyniu, planowane są następujące wydarzenia z udziałem mediów w Warszawie:

Nabożeństwo Przebaczenia i Pojednania polsko-ukraińskiego w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela oraz konferencja prasowa w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Poniżej szczegółowe informacje:

________________________________________________________________________

7 lipca (piątek) godz. 11:00, Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela w Warszawie, ul. Świętojańska 8 – Nabożeństwo Przebaczenia i Pojednania połączone z podpisaniem wspólnego oświadczenia przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego i zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp. większego kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka.

Wejście fotoreporterów na nabożeństwo będzie możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji.

Zgłoszenia fotoreporterów (imię, nazwisko, zdjęcie/ skan legitymacji prasowej, z dopiskiem: „nabożeństwo przebaczenia i pojednania”) należy przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do czwartku, 6 lipca, do godz. 16:00.

Uwaga Redakcje: Fotoreporterzy biorący udział w nabożeństwie będą mogli odebrać akredytację przy wejściu do katedry, do godz. 10:45, w zamian za pozostawienie legitymacji prasowej, która zostanie zwrócona po zakończeniu nabożeństwa.

Liturgia będzie transmitowana wyłącznie przez TVP, która może udostępnić sygnał telewizyjny innym stacjom. W tej sprawie prosimy kontaktować się bezpośrednio z TVP.

________________________________________________________________________

7 lipca (piątek) godz. 12:30, Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19 – konferencja prasowa z udziałem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego i zwierzchnika Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp. większego kijowsko-halickiego Światosława Szewczuka.

Wejście na konferencję prasową będzie możliwe tylko na podstawie wcześniejszej akredytacji. Zgłoszenia (imię, nazwisko, zdjęcie/skan legitymacji prasowej, z dopiskiem „konferencja prasowa”) należy przesyłać na adres: biuroprasowe@episkopat.pl do czwartku, 6 lipca, do godz. 16:00.

_________________________________________________________________

W razie pytań dziennikarze proszeni są o kontakt z Biurem Prasowym Konferencji Episkopatu Polski: tel. 604 904 487.

BP KEP