Widowisko „Orzeł i Krzyż” jest artystyczną prezentacją dziejów Polski. Inspiracją dla poszczególnych scen stały się obrazy polskiego malarstwa historycznego. Niemal 400 aktorów wcielających się w ponad 1500 postaci, poruszająca muzyka, spektakularne efekty specjalne, mappingi na wodzie i gra światłem – wszystko to tworzy w Murowanej Goślinie niezapominane widowisko, które obejrzało już ponad 45 000 osób.

W tym roku tematem głównym będą wielkie zwycięstwa. Charakterystyczne momenty wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem, szarża husarska pod Wiedniem czy brawurowo rozbity przez manewr oskrzydlający wojsk Piłsudskiego zalew czerwonoarmistów podczas Bitwy Warszawskiej w 1920 r. – to tylko niektóre elementy spektaklu Orzeł i Krzyż.

Widowisko wystawione zostanie 6-krotnie od 27 sierpnia do 5 września 2020 roku, na terenie Parku DZIEJE w Murowanej Goślinie koło Poznania. 

Widowisko „Orzeł i Krzyż” patronatem honorowym w imieniu Konferencji Episkopatu Polski objął abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Metropolita poznański jest również członkiem Komitetu Honorowego Wielkiego Widowiska Plenerowego „Orzeł i Krzyż – Wielkie Zwycięstwa” (sezon 2020).

Więcej: http://parkdzieje.pl/widowisko/