Historię Światowych Dni Młodzieży, wszystkie homilie papieskie, katechezy, przemówienia oraz 230 fotografii można znaleźć w wydanym przez wydawnictwo Biały Kruk albumie „Pielgrzymka odwagi i nadziei”, który dokumentuje wizytę Ojca Świętego Franciszka w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W książce „Pielgrzymka odwagi i nadziei” znajdziemy bogaty artystyczny zapis oparty na słowie i obrazie, chwil spędzonych z papieżem Franciszkiem w Polsce, także tych nietransmitowanych w tv. To zapis wspólnych spotkań, modlitw, radości, entuzjazmu Polaków oraz młodzieży z całego świata – czytamy na stronie wydawnictwa Biały Kruk.

Publikacja, oprócz homilii i przemówień papieskich, zawiera także słowa skierowane do biskupów podczas zamkniętego dla mediów dialogu z hierarchami polskimi w Katedrze Wawelskiej. Zamieszczone są poza tym wybrane katechezy, głoszone przez biskupów z różnych stron świata podczas. Są to wykłady metropolity Nowego Jorku kard. Timothy Dolana, metropolity łódzkiego abp. Marka Jędraszewskiego, abp. warszawsko-praskiego Henryka Hosera oraz bp. włocławskiego Wiesława Meringa.

Papieską pielgrzymkę dokumentuje ponad 230 fotografii autorstwa m.in. Adama Bujaka, Marcina Bujaka i Adama Wojnara, specjalistów od tematyki sakralnej, a także Marcina Mazura, który był oficjalnym fotografem Konferencji Episkopatu Polski na Światowe Dni Młodzieży. Jego zdjęcia można zobaczyć również w serwisie www.flickr.com/photos/episkopatnews/.

„Pielgrzymka odwagi i nadziei” to nadzwyczajna pamiątka nadzwyczajnych chwil przeżytych wspólnie z papieżem Franciszkiem, trzecim papieżem, który gościł na polskiej ziemi.

Zobacz też: www.bialykruk.pl

fot. Mazur/episkopat.pl

BRAK KOMENTARZY