W sobotę, 16 września 2023 r., odbędzie się w Poznaniu XV Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie wprowadzające w treści nowego Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, przygotowanego przez Komisję Duszpasterstwa KEP na lata 2023/2024. Tegoroczne Forum pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, podobnie jak w latach poprzednich, swoim patronatem objął abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący KEP.

XV Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” rozpocznie się o godz. 9:30 Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu. Zaproszeni są na nie w sposób szczególny proboszczowie oraz przedstawiciele parafii, w tym członkowie Parafialnych Rad Duszpasterskich.

Po Eucharystii, w auli Centrum Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej, prelegenci przybliżą uczestnikom sesji treści hasła Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które towarzyszyć będą pracy duszpasterskiej w diecezjach i parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu 2023 roku. Słowo wstępne wygłosi abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, a wykład okolicznościowy – kard. Dominik Duka OP.

Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września br. drogą elektroniczną za pośrednictwem strony: forum2023.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 668 385 356.

www.archpoznan.pl/ BP KEP