Do modlitwy z Papieżem Franciszkiem o pokój na świecie 27 października o godz. 18.00 zachęcił wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w Polsce Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Połączmy się duchowo z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkimi wołającymi w tej godzinie o Bożą interwencję” – powiedział.

„W związku z apelem Ojca Świętego, aby dzień 27 października był dniem szczególnej modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju, zachęcam wszystkich wiernych do jak najliczniejszej odpowiedzi na to papieskie wezwanie” – powiedział Przewodniczący Episkopatu Polski.

 

Dzisiaj o godz. 18.00, w Bazylice św. Piotra, Papież wraz ze zgromadzonymi wiernymi będzie modlił się o pokój na całym świecie. „Połączmy się duchowo z papieżem Franciszkiem oraz ze wszystkimi wołającymi w tej godzinie o Bożą interwencję, aby ustały wojny i przelew krwi” – powiedział abp Gądecki. Powtórzył też słowa Papieża, że wojna nie rozwiązuje żadnego problemu, wręcz przeciwnie, sieje tylko śmierć i zniszczenie oraz zwiększa nienawiść.

„Módlmy się zatem: w naszych rodzinach, w parafiach i we wspólnotach, a także indywidualnie: niech Bóg przemieni serca pełne nienawiści; niech nastanie pokój w Ziemi Świętej, na Ukrainie i na całym świecie, aby społeczeństwa i narody mogły budować bezpieczną przyszłość i doskonalić się w miłości i w szacunku dla życia” – powiedział Przewodniczący KEP.

BP KEP

 

BRAK KOMENTARZY