Przewodniczący Episkopatu: Wielki Post pomaga zrozumieć wspólnotowy wymiar wiary

10-02-2016
1342

Każdy z nas winien być świadomy, że drogi pokuty nie podejmuje w pojedynkę, ale razem z braćmi i siostrami w Kościele. Chrystus przyszedł, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno – mówił w Środę Popielcową w katedrze poznańskiej abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański zachęcał wiernych do modlitwy i czynnej miłości.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przypomniał słowa Benedykta XVI, że nawrócenie to pójście pod prąd, gdzie „prądem” jest powierzchowny, niekonsekwentny i złudny styl życia, który często nas pociąga, dominuje nad nami i czyni nas niewolnikami zła lub co najmniej więźniami moralnej przeciętności.

Metropolita poznański zauważył, że nawrócenie w Wielkim Poście ma na celu ukazanie wysokiej miary życia chrześcijańskiego i zawierzenie Jezusowi Chrystusowi. „Proces ten nie dotyczy wyłącznie jednostki, lecz również wspólnoty. Wymiar wspólnotowy jest podstawowym elementem wiary i życia chrześcijańskiego” – zauważył abp Gądecki.

„Nasze wspólne przeżywanie Wielkiego Postu w coraz bardziej intensywnej jedności Kościoła jest cennym znakiem dla tych, którzy są z dala od wiary, lub obojętni wobec niej” – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

We mszy św. w katedrze poznańskiej uczestniczyli m.in. kanonicy Kapituły Metropolitalnej. Jej przedstawiciel, ks. kanonik Jan Szpet, wygłosił okolicznościową homilię.

SAM_7984SAM_8008SAM_8018SAM_7995SAM_7990SAM_8032

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRekolekcje na Twitterze
Następny artykułMexico awaits Pope Francis