Niech chrześcijańska nadzieja ożywia każdego dnia zarówno wspólnotę Kościoła w Polsce, jak i naszą wspólnotę narodową w kraju i na emigracji, pomimo złożonej sytuacji i wyzwań, przed którymi stoi Kościół nad Wisłą – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC w życzeniach z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że Chrystus zmartwychwstał, przynosząc nam nową nadzieję. „Nadzieja ta to Chrystus, który żyje. A my, idąc za Nim, osiągniemy zbawienie i będziemy żyć na wieki” – przyznał.

„Niech ta chrześcijańska nadzieja ożywia każdego dnia zarówno wspólnotę Kościoła w Polsce, jak i naszą wspólnotę narodową w kraju i na emigracji, pomimo złożonej sytuacji i wyzwań, przed którymi stoi Kościół nad Wisłą. Wraz z wszystkimi ludźmi dobrej woli i polskimi biskupami, chcę te wyzwania podjąć” – podkreślił Przewodniczący KEP.

„Pozwólmy się zatem prowadzić Zmartwychwstałemu Panu Jego drogami i bądźmy otwarci na Jego działanie pośród nas” – zachęcił abp Wojda.

„Wszystkim Rodakom życzę spokojnych i pełnych paschalnej radości Świąt Wielkanocnych” – powiedział Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP