Przewodniczący KEP spotkał się z członkami Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich

11-01-2017
1682

Abp Stanisław Gądecki spotkał się z przedstawicielami niezależnych rozgłośni katolickich z całej Polski podczas obrad Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Spotkanie miało miejsce 11 stycznia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Zasięg 24 rozgłośni zrzeszonych w ramach Forum, pokrywa w sumie ok. 70 proc. powierzchni Polski, a dotychczasowa współpraca sprzyja budowaniu spójnego przekazu tego, czym żyje Kościół w Polsce.

„Podsumowanie dotychczasowej działalności pokazuje, jak ważna jest jedność w mediach katolickich. W jedności jest siła i tą drogą chcemy iść. (…) Zawsze jedni inspirują drugich i ważne jest to, by obserwując innych, ubogacać swój program” – powiedział KAI dyrektor Forum ks. Tomasz Olszewski.

Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich powstało we wrześniu 2013 r. z inicjatywy dyrektorów katolickich stacji radiowych w Polsce. Działa w oparciu o statut zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski i zrzesza 24 rozgłośnie, których właścicielem są diecezje lub wspólnoty zakonne.

KAI/BP KEP

Fot. ilustracyjne: E.Bartkiewicz/Episkopat.pl