Przeżycie uniwersalnego Kościoła – bp Janiak podsumowuje ŚDM

07-08-2016
1642

Biskup kaliski Edward Janiak po Światowych Dniach Młodzieży podkreśla, że największą wartością duchową tego wydarzenia było przeżycie uniwersalności Kościoła.

– W Polsce – w tym małym kraju w stosunku do świata – poczuliśmy, że nie jesteśmy sami. Ludzie różnych języków i narodów dawali piękne świadectwa. Mówili, że dużo energii zabrali z Polski. Wskazywali też na autentyczną wiarę Polaków – zaznaczył hierarcha.

Ordynariusz diecezji kaliskiej odniósł się także do wizyty papieża Franciszka w Polsce. – Kolejny element, który zawsze towarzyszy, kiedy spotykamy się z następcą św. Piotra to jest ufność, że Opatrzność Boża kieruje Kościołem. Mamy powody do tego, żeby wyrazić ogromną wdzięczność Panu Bogu za to, że wizyta Ojca Świętego i Światowe Dni Młodzieży szczęśliwie przebiegły, bo z pewnością wiele osób odczuwało niepokój wynikający z zagrożenia atakami terrorystycznymi – powiedział bp Janiak.

Biskup zauważył również dużą frekwencję nie tylko gości zagranicznych, ale też mieszkańców naszego kraju. – Jak zwykle wierni z Polski nie zawiedli naszych oczekiwań zarówno w Częstochowie jak i Krakowie – stwierdził ordynariusz kaliski.

ek / Kalisz