Niech ten czas narodzin Zbawiciela przyniesie nam nadzieję i pokój, których tak bardzo w obecnym czasie potrzebujemy – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

Rzecznik Episkopatu odniósł się do trudnej sytuacji społeczno-politycznej, w jakiej będziemy przeżywać tegoroczne święta. „Za nami kolejny rok w warunkach pandemicznych, do których w ostatnich miesiącach dołączyła również napięta sytuacja na wschodniej granicy Polski. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela o nadzieję, której tak bardzo nam dzisiaj potrzeba, abyśmy pomimo długotrwałej walki z pandemią, z ufnością spoglądali w przyszłość, Jemu zawierzając siebie i świat” – stwierdził.

Ks. Gęsiak zwrócił również uwagę na pilną potrzebę modlitwy o pokój na wschodzie Europy. „Ostatnie wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej napełniły nas niepokojem, uświadamiając nam, że konflikty zbrojne nie dotyczą wyłącznie odległych od nas regionów, ale że mogą dotykać nas osobiście. Prośmy zatem Księcia Pokoju, aby wlał w nasze serca wzajemną miłość, otwartość na drugiego człowieka i wolę porozumienia, bez uciekania się do przemocy” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

„Niech Zbawiciel obdarzy nas i naszych bliskich odwagą stawiania czoła trudnym sytuacjom w duchu Ewangelii. Niech przyniesie pokój do naszych serc, domostw i społeczności, w których żyjemy. Życzę wszystkim błogosławionych Świąt” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP