Niech narodziny Zbawiciela wypełnią nas miłością i otwartością na naszych bliźnich, aby nie tylko w te Święta, ale w każdym dniu, nikt nie czuł się odrzucony i niepotrzebny – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, w życzeniach z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

Sekretarz generalny przyznał, że czas narodzin Zbawiciela jest stosownym momentem, aby zatrzymać się przy żłóbku i poczynić refleksję nad ważnymi sprawami dotyczącymi życia i relacji z drugim człowiekiem. „Jezus narodzony w stajni, w ubóstwie, odrzucony przez ludzi, przypomina nam o tych wszystkich, których z jakiegoś powodu odrzucamy obawiając się tego, że zaburzą naszą wygodę: dzieci nienarodzone, przybyszów, osoby potrzebujące wsparcia” – zaznaczył.

Bp Miziński zwrócił uwagę, że nikt nie jest w stanie wyzwolić w nas uczuć tak pełnych miłości, zaufania i otwartości co Boże Dziecię, które przyszło na ten świat całkowicie bezbronne i zdane na innych. „Uczmy się od Bożej Dzieciny tej miłości, która daje siebie innym, tej ufności i otwartości na Boże plany wobec nas, abyśmy umieli przyjmować postawę pokory i uniżenia, bo tylko z niej rodzi się prawdziwa wielkość człowieka” – powiedział.

„Niech kontemplowanie tajemnicy wcielenia Syna Bożego w betlejemskim żłóbku napełnia nas radością i zdumieniem, tak byśmy wielbili wielkie dzieła Boga, których jesteśmy uczestnikami” – życzył sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

BP KEP