Bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny KEP zachęcił wszystkie parafie w Polsce do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu „Aktywna Parafia”. Zgłoszenia można przesyłać do 22 maja. Finał konkursu odbędzie się 15 czerwca w Warszawie.

Konkurs „Aktywna Parafia” 2024 odbywa się pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski i jej Sekretarza Generalnego. Organizatorem jest Katolicka Agencja Informacyjna (KAI).

Jak zaznaczył sekretarz generalny KEP bp Artur G. Miziński, w dzisiejszych czasach media karmią się sensacją, dlatego trudno jest dotrzeć do społeczeństwa z pozytywnym przekazem. „Ten konkurs jest promocją tego co piękne, dobre i szlachetne” – podkreślił.  Jak dodał, celem konkursu jest wyszukiwanie parafii wyjątkowych ze względu na swoją aktywną działalność.

To już czwarta edycja Konkursu „Aktywna Parafia”. Wydarzenie ma na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne.

Zgłoszenia parafii przyjmowane będą do 22 maja br. za pośrednictwem specjalnego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie KAI: ekai.pl/aktywnaparafia.

Analiza i ocena zgłoszeń oraz ogłoszenie listy 10 parafii zakwalifikowanych do finału Konkursu nastąpi 29 maja br. Nadesłane formularze oceniać będzie jury w składzie: Marcin Przeciszewski – Prezes KAI, Przewodniczący Jury; dr Urszula Bejma – Zastępca Dyrektora  Caritas Polska; ks. dr Maciej Będziński – Dyrektor Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych; ks. kanonik Jacek Andrzejczak  – Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Słupi pod Kępnem (zwycięzcy konkursu Aktywna Parafia w 2023 r.); Monika Grabowska – Dyrektor obszaru sprzedaży i współpracy z agentami rozliczeniowymi Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Finał Konkursu odbędzie się 15 czerwca w Warszawie. Poszczególne parafie będą miały za zadanie zaprezentować swoje wspólnoty (jej aktywności, specjały kulinarne, stroje regionalne). Drugim elementem finału będzie konkurs sprawnościowy, podczas którego zarówno młodsi, jak i starsi będą się mieli okazję rywalizować w takich dyscyplinach jak bieg na czas, rzut piłką lekarską czy rzut do kosza.

Zwycięzca Konkursu otrzyma bony na sprzęt sportowy oraz zostanie zaprezentowany na stronie internetowej ekai.pl. Przewidziana jest także nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska oraz nagroda dla najbardziej cyfrowej parafii.

KAI/ BP KEP

BRAK KOMENTARZY