Mszą św. w Kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lidzbarku Warmińskim pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego rozpocznie się ostatni dzień 395. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

W środę, 14 czerwca, biskupi wysłuchają m.in. relacji ze spotkania grupy kontaktowej Konferencji Episkopatów Polski i Niemiec w Augsburgu; omówią też przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wśród tematów obrad będą obchody Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia oraz kwestie przedstawione przez delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży abp. Wojciecha Polaka oraz delegata ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa bp. Stanisława Jamrozka.

Zebranie Plenarne KEP odbywa się w Archidiecezji Warmińskiej w związku z 550. rocznicą urodzin i 480. rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika, które przypadają w tym roku. Mikołaj Kopernik był kanonikiem warmińskiej kapituły katedralnej i bliskim współpracownikiem arcybiskupów warmińskich.

Obrady biskupów rozpoczęły się w poniedziałek 12 czerwca. Zakończą się dzisiaj, 14 czerwca, po południu. Po zebraniu zostanie wydany komunikat. O godz. 14.00 zaplanowano konferencję prasową podsumowującą zebranie.

BP KEP

Zobacz też:

Obsługa medialna

Podsumowanie pierwszego dnia obrad biskupów

Podsumowanie drugiego dnia obrad biskupów

Tematyka obrad

BRAK KOMENTARZY