Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, na rozpoczęcie Synodu o synodalności będzie sprawowana w Katedrze Poznańskiej w niedzielę, 17 października 2021 o godz. 15.

Zaproszenie do uczestnictwa we Mszy Świętej otwierającej Synod w Archidiecezji Poznańskiej adresowane jest do wszystkich ochrzczonych zamieszkujących w Archidiecezji Poznańskiej, szczególne serdecznie do członków i przedstawicieli:

Rad duszpasterskich – wraz z Księżmi Proboszczami – które są podstawowym podmiotem synodalności Kościoła w parafiach. W najbliższych dniach przedstawiciele handlowi „Przewodnika Katolickiego” przekażą Księżom Proboszczom zaproszenia dla delegacji parafialnych oraz plakaty z zaproszeniem dla wszystkich. Zaproszenie kierowane jest także do członków Archidiecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

Rady kapłańskiej, która wyraża synodalną drogę przewodzenia w Kościele.

Wspólnot Życia Konsekrowanego, które formą życia budują komunię wspólnoty Kościoła i szczególnie uczestniczą w kształtowaniu jego życia i misji.

Wszystkich Księży, którzy są serdecznie zaproszeni do wspólnego świętowania otwarcia Synodu.

Wspólnot, ruchów i instytucji kościelnych, które są ważnym podmiotem synodalnych struktur Kościoła.

Wspólna droga, na którą zaprasza Ksiądz Arcybiskup razem z papieżem Franciszkiem i całym Kolegium Biskupów, jest drogą nadziei. Będzie wymagać ona zaangażowania, ale jednocześnie – o co prosi Ojciec Święty – może być przeżywana jako rzeczywista szansa, a nawet przygoda odkrywania nowych dróg życia i misji Kościoła.

archpoznan.pl