Życzenia Metropolity Poznańskiego dla Archidiecezjan

24-12-2016
1320

Głębokiego, rodzinnego świętowania życzy archidiecezjanom abp Stanisław Gądecki w życzeniach opublikowanych na stronie internetowej archidiecezji poznańskiej. „Niech znajdą się chwile na pielęgnowanie więzi z najbliższymi – których przecież bardzo kochamy, ale którym nie zawsze poświęcamy dostateczną ilość czasu. Niech uda nam się opuścić świat wirtualny – odłożyć świat mediów i elektroniki – aby przebywać w świecie realnym – z bliskimi, którzy potrzebują naszej miłości i uwagi” – napisał w życzeniach dla wiernych Metropolita Poznański.

Publikujemy treść życzeń:

Drodzy Archidiecezjanie!

Boże Narodzenie jest wyjątkowym momentem w roku. W tym czasie zatrzymujemy się w naszym codziennym zabieganiu, aby świętować tajemnicę Boga, który z miłości do człowieka stał się jednym z nas.

Za Świętami wszyscy tęsknimy, ale – gdy one przychodzą – nie zawsze potrafimy dobrze je przeżyć. Życzę Wam zatem głębokiego świętowania. Niech to będą Święta rodzinne. Niech znajdą się chwile na pielęgnowanie więzi z najbliższymi – których przecież bardzo kochamy, ale którym nie zawsze poświęcamy dostateczną ilość czasu. Niech uda nam się opuścić świat wirtualny – odłożyć świat mediów i elektroniki – aby przebywać w świecie realnym – z bliskimi, którzy potrzebują naszej miłości i uwagi.

Niech nie zabraknie też modlitwy i wspólnego śpiewu kolęd. Boże Narodzenie bowiem to nie tylko święto rodzinne, ale to przede wszystkim święto wiary. Całe piękno świątecznej atmosfery jest przecież tylko nikłym odbiciem największego Piękna, które narodziło się w betlejemskim żłobie. Życzę Wam więc również wiele wiary. Naszych codziennych problemów – wielkich tragedii i małych codziennych dramatów – nie rozwiąże żaden człowiek. Tęsknot naszego serca nie zaspokoją żadne środki materialne. Jedynie Bóg, który w tę świętą noc przyszedł na świat, jest w stanie nadać sens naszemu życiu.

Drodzy Siostry i Bracia!
Życzę Wam pięknych Świąt Bożego Narodzenia – Świąt odradzających wiarę i odbudowujących rodzinne więzi. Niech Nowonarodzony napełnia swoją łaską każdy kolejny dzień Waszego życia, darzy zdrowiem duszy i ciała oraz troszczy się o wszelkie potrzeby w Roku Pańskim 2017.

Z serca Wszystkim błogosławię!
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

www.archpoznan.pl/jl,BPKEP