Błogosławieni nastolatkowie Chiara Badano, Carlo Acutis i Pier Giorgio Frassati, znaleźli się w gronie trzynastu patronów Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Lizbonie. Patronów ogłoszono w dniu urodzin św. Jana Pawła II, twórcy międzynarodowych spotkań młodych.

Lizboński Komitet Organizacyjny ŚDM poinformował, że wybrał takie postaci, które dla młodych ludzi mogą być wzorem twórczego i prowadzącego do świętości czasu młodości i dorosłości. Patriarcha Lizbony wskazał, że życie patronów pokazuje, iż Chrystus spotyka i przemienia młodych na różnych drogach życia. W gronie świętych i błogosławionych patronów są: św. Jan Paweł II, św. Jan Bosko, św. Wincenty, św. Antoni, św. Bartłomiej od Męczenników, św. Jan z Brito, bł. Joanna Portugalska, bł. Jan Fernandes, bł. Maria Klara od Dzieciątka Jezus, bł. Pier Giorgio Frassati, bł. Marcel Callo, bł. Chiara Badano i bł. Carlo Acutis. Ich postaci będę towarzyszyć młodym w przygotowaniach do spotkania w Lizbonie. Ponadto poszczególne portugalskie diecezje, w których gościć będą młodzi i, w których odbędą się Dni w diecezjach wybrały sobie dodatkowych patronów, najczęściej związanych z historią lokalnego Kościoła lub szczególnie czczonych w danym regionie Portugalii.

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Lizbonie w dniach 1-6 sierpnia 2023 r., pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

vaticannews.va