W dniach 2-3 grudnia br., na Jasnej Górze, odbędzie się sesja misjologiczna i ogólnopolskie czuwanie Papieskich Dzieł Misyjnych i innych środowisk misyjnych pod hasłem: „Uczestniczę w misji Kościoła”.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:30 w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, a sesja misjologiczna o godz. 14:50 w Bastionie św. Barbary. W tematach konferencji pojawią się postacie Kościoła katolickiego, które stały się niedoścignionym wzorem misyjnego zaangażowania i kapłańskiej posługi. Błogosławionych biskupów-męczenników płockich, abp. A.J. Nowowiejskiego i bp. L. Wetmańskiego, przedstawi ks. dr Grzegorz Adamiak. Następnie o. Andrzej Danilewicz SVD, sekretarz ds. misji Zgromadzenia Księży Werbistów, opowie o sł. Bożym o. Marianie Żelazku SVD.

Uczestnicy sesji będą mogli również wysłuchać świadectwa misjonarza w Gruzji ks. Dariusza Komadowskiego oraz wziąć udział w warsztatach „Nowe oblicza ewangelizacji w świecie cyfrowym”, które poprowadzi ks. Przemysław Robaszkiewicz.

Sesja zakończy się o godz. 18:15. O godz. 21, w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, Apelem Jasnogórskim rozpocznie się nocne czuwanie modlitewne, które zakończy się w niedzielę 3 grudnia o godz. 4 nad ranem. Wspólną modlitwę poprowadzą m.in. misjonarki i misjonarze przygotowujący się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Zostanie również przedstawione świadectwo o śp. Helenie Kmieć, młodej wolontariuszce misyjnej zamordowanej kilka lat temu w Boliwii.

missio.org.pl / BP KEP

Program