W środę, 23 sierpnia na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich. Jest to jedno z corocznych spotkań dyrektorów szkół katolickich organizowane przez Radę Szkół Katolickich.

Dyrektorzy szkół katolickich z całej Polski spotkają się u Matki Bożej Jasnogórskiej, patronki szkolnictwa katolickiego, aby zawierzyć Jej nowy rok szkolny – uczniów katolickich szkół, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz siebie samych, prosząc o światło i pomoc w posłudze na rzecz katolickiego wychowania i nauczania.

Podczas obrad w Auli Papieskiej uczestnicy będą rozmawiać o szczególnym znaczeniu świadectwa życia ewangelicznego w procesie wychowania. Prelegentami będą ks. dr Witold Burda, postulator procesu beatyfikacyjnego Rodziny Ulmów oraz dr Piotr Giertych, katecheta.

Dyrektorzy zapoznają się również z informacjami prawnymi oraz ofertami programów, które mają pomóc w jak najlepszym wypełnianiu zadań powierzonych katolickiej szkole.
Zwieńczeniem spotkania będzie Eucharystia sprawowana w bazylice jasnogórskiej pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka, asystenta Rady Szkół Katolickich.

>>Program konferencji 

pg/ RSK/ BP KEP

Fot. www.rsk.edu.pl

BRAK KOMENTARZY