Stan przygotowań do beatyfikacji Rodziny Ulmów, rzymskie uroczystości 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przygotowania do Synodu o synodalności – to główne tematy zbliżającego się spotkania Rady Biskupów Diecezjalnych. Obrady tradycyjnie odbędą się na Jasnej Górze, w piątek 25 sierpnia, dzień przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Podczas spotkania abp Adam Szal, metropolita przemyski, przedstawi stan przygotowań do uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów – Józefa, Wiktorii i ich siedmiorga dzieci, która odbędzie się 10 września br. w Markowej.

Biskupi zapoznają się również z planem uroczystości 45. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, która przypada 16 października br.

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki przedstawi członkom Rady Biskupów Diecezjalnych najważniejsze kwestie, które zostaną podjęte na pierwszej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, która odbędzie się w Watykanie od 4 do 29 października br. Biskupi będą dyskutować nad stanowiskiem, które zaprezentuje polska delegacja.

Podczas spotkania bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży, podsumuje Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wskaże także na najważniejsze kwestie i wyzwania stojące przed duszpasterstwem młodzieży, które zarysowały się po tym spotkaniu.

W sobotę 26 sierpnia biskupi będą uczestniczyć w obchodach Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Mszy św. na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

BP KEP

BRAK KOMENTARZY