Przed tzw. długim weekendem majowym, w ostatnią niedzielę kwietnia obchodzimy Niedzielę Modlitw za Kierowców. W tym roku będziemy ją przeżywać po raz 18. pod hasłem: „Na drogach jesteśmy z bliźnimi”.

Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców obchodzona jest z inicjatywy Krajowego Duszpasterstwa Kierowców i MIVA Polska. Celem tego dnia jest zwrócenie uwagi wiernym i ludziom dobrej woli na bardzo ważną sprawę bezpieczeństwa i kultury drogowej oraz powierzenie Panu Bogu w modlitwie wszystkich kierowców i innych użytkowników drogi.

Program obchodów z udziałem MIVA i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców:

Niedziela, 28 kwietnia, godz. 13 – Kowale Oleckie, parafia św. Jana Chrzciciela – Msza św. za kierowców i motocyklistów: ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA, zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców – Zlot Motocyklowy „Riders 4 Missions – Motocykliści na krańce świata” z poświęceniem motocykli i błogosławieństw oraz piknikiem rodzinnym;

Niedziela 28 kwietnia, godz. 11 – parafia św. Antoniego Padewskiego w Warpunach k. Mrągowa – Msza św. za kierowców i motocyklistów: ks. dr Rajmund Jodko i ks. dr Marian Midura. Zlot motocyklowy – Motor Burszewo – błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów – słowo pozdrowień i wsparcia od Mistrza Kierownicy Krzysztofa Hołowczyca.

Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz stowarzyszenie MIVA Polska od lat zwracają uwagę na potrzebę zachowania bezpieczeństwa na drogach przez wszystkich jej użytkowników. Wśród materiałów przygotowanych na Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców znajduje się również zaproszenie do wspólnej modlitwy podczas I Zlotu Motocyklowego pod hasłem: „Riders 4 Missions. Motocykliści na krańce świata”, który odbędzie się 28 kwietnia w Kowalach Oleckich, a także na XXIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę. Odbędzie się ona 11 maja pod hasłem „Na drogach jesteśmy z bliźnimi” i będzie połączona z dziękczynieniem misjonarzy za pomoc kierowców w zakupie środków transportu na misje.

W czasie uroczystości będzie możliwość wsparcia zakupu motocykli dla misjonarzy w Peru. Więcej informacji na stronie: miva.pl

MIVA Polska / BP KEP

Fot. Adobe Stock

Materiały:

XVIII Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców (28 kwietnia 2024)

Plakat Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kierowców na Jasną Górę

Plakat Riders4Missions