28 października spotkają się odpowiedzialni za duszpasterstwo powołań

23-10-2023
0
221

Już w najbliższą sobotę, 28 października, na Jasnej Górze obradować będzie Kongregacja Odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Powołań. Tematem spotkania będzie „Teologia i pedagogika powołań – o potrzebie studiów i formacji dla duszpasterzy i referentów powołaniowych”. Msza św. sprawowana będzie o godz. 9.30 w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystii przewodniczył będzie Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań bp Andrzej Przybylski.

Spotkanie plenarne rozpocznie się o godz. 10.45 w Bastionie św. Barbary. Tam zaplanowano wykład ks. prof. Marka Tatara, krajowego duszpasterza powołań pt. „Potrzeba i projekt studiów z teologii i pedagogiki powołań”. Uczestnicy wysłuchają także świadectw s. Aleksandry Nowak i o. Sergiusza Bałdygi, natomiast o aktualnych sprawach duszpasterstwa powołań w Polsce będzie mówił Delegat KEP ds. Powołań bp Andrzej Przybylski.

Druga część obrad odbędzie się w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie, gdzie będzie czas na wymianę doświadczeń i pracę w grupach.

Kongregacja Odpowiedzialnych za Powołania odbywa się zwykle dwa razy w roku – jesienią i na wiosnę. Jesienna ma zawsze miejsce na Jasnej Górze, natomiast wiosenna w różnych miejscach Polski np. w Niepokalanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej czy w Trzebnicy. Biorą w niej udział odpowiedzialni za powołania na szczeblu diecezjalnym i zakonnym z całego kraju.

BP JG

BRAK KOMENTARZY