W sobotę, 30 września, na placu Świętego Piotra w Rzymie, odbędzie się ekumeniczne czuwanie modlitewne w ramach przygotowań do październikowej sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. synodalności (4-29 października). 

W niedzielę 15 stycznia w Rzymie, na zakończenie modlitwy Anioł Pański, papież Franciszek ogłosił że prace kolejnego zgromadzenia Synodu Kościoła Rzymskokatolickiego zostaną poprzedzone przez ekumeniczne czuwanie modlitewne. W ramach czuwania zorganizowany zostanie też specjalny weekendowy program dla młodych przybywających na czuwanie powierzony wspólnocie z Taizé.

Ojciec Święty Franciszek, w niedzielę, 24 września, po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański”, ponowił zaproszenie na czuwanie. „Ponawiam zaproszenie do udziału w ekumenicznym czuwaniu modlitewnym, które odbędzie się w sobotę, 30 września, na Placu Świętego Piotra w ramach przygotowań do zgromadzenia synodalnego, które rozpocznie się 4 października” – powiedział.

Aby umożliwić jak największej liczbie osób udział w ekumenicznym czuwaniu modlitewnym 30 września, zespoły „Mediów Watykańskich” będą transmitować na żywo między 16.30 a 18.00 program poprzedzający czuwanie, a następnie od 18.00 do 19.00 modlitwę, której przewodniczył będzie papież Franciszek w obecności zwierzchników kościelnych różnych wyznań.

Na kanale YouTube Mediów Watykańskich będzie można śledzić cały program w ośmiu językach: włoskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim, niemieckim, polskim i arabskim.

www./together2023.net/ BP KEP

Zobacz też:
List kard. Grecha: Bez modlitwy nie będzie Synodu Biskupów

BRAK KOMENTARZY