W sobotę 23 lipca przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki spotkał się z biskupem z Etiopii Markosem Gebremedhinem. Hierarcha przybył do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Stolicę Wielkopolski zwiedzało w sobotę 23 lipca niemal dwa i pół tysiąca młodych uczestników Dni w Diecezji w archidiecezji poznańskiej. Wśród nich byli goście z Etiopii. Towarzyszył im bp Markos Gebremedhin, z którym spotkał się metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

Etiopia jest krajem w większości chrześcijańskim. Dwie trzecie z jej 84 mln mieszkańców odwołuje się do chrześcijaństwa, około jedna trzecia to muzułmanie. Chrześcijanie etiopscy należą głównie do Etiopskiego Kościoła Prawosławnego. Liczba katolików osiąga tylko 1% populacji, natomiast reprezentują oni około 90% wszystkich inicjatyw społecznych w kraju.

Poznań, oprócz gości z Etiopii, zwiedzali pielgrzymi z Madagaskaru, Wysp Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Ukrainy, Brazylii, Kolumbii, Argentyny, Irlandii, Kataru, Kanady, Malty, Papui Nowej Gwinei, Belgii, Boliwii, Bangladeszu, RPA, Słowacji i Słowenii.

fot. R. Binkowski