Uroczystą Eucharystią o godz. 19 z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, zakończą się w niedzielę 24 lipca Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji poznańskiej. Tego samego dnia przed południem abp Gądecki spotka się z młodzieżą przy katedrze poznańskiej, gdzie nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

24 lipca o godz. 11.00 przy katedrze poznańskiej młodzież uczestnicząca w Światowych Dniach Młodzieży odnowi przyrzeczenia chrzcielne. W wydarzeniu tym weźmie udział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Wraz z biskupami, którzy przybyli do Poznania, poprowadzi on obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w języku łacińskim. Młodzi zostaną pokropieni wodą święconą, a następnie wyruszą w Marszu dla Jezusa w stronę Cytadeli do Strefy Pielgrzyma, gdzie zaplanowano koncerty i animacje, czyli krótkie formy nabożeństw. Młodzi będą mogli też wpisać się do księgi chrzcielnej poprzez stronę www.sdm.jordan-poznan.pl.

Dni w Diecezji zakończy w niedzielę wieczorem uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem kard. Zenona Grocholewskiego, z udziałem abp. Stanisława Gądeckiego.

Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji poznańskiej rozpoczęły się 20 lipca. Pielgrzymi pierwsze dni spędzili w różnych miejscowościach archidiecezji. 23 i 24 lipca spędzają zaś w Poznaniu. Oprócz wspólnej Eucharystii w poznańskim programie przewidziano: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, animacje w wykonaniu tancerzy, a także przedstawienie o Bożym Miłosierdziu oraz koncerty zespołów: S-Band Klerycy ASD Poznań, Pinokio Brothers, Soudarion, Zespół 33, grupy muzycznej z Hiszpanii i Poznańskie Wielbienie.