Bp Nitkiewicz zachęca do modlitwy o jedność chrześcijan

18-01-2020
0
1629

Bądźmy razem z Jezusem – zachęca bp Krzysztof Nitkiewicz. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu zaprasza, aby włączyć się w obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Rozpocznie się on 18 stycznia pod hasłem „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2).

Centralne obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędą się 23 stycznia w kościele ewangelicko-augsburskim pod wezwaniem Świętej Trójcy w Warszawie.

Jak mówi bp Krzysztof Nitkiewicz, Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, włączyć się w obchody tego ekumenicznego święta może każdy, przede wszystkim poprzez modlitwę o jedność.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan organizowany jest co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła. W niektórych miejscach czas wydarzeń ekumenicznych wydłuża się do kilku tygodni. Tradycyjnie podczas planowanych nabożeństw w Kościołach różnych wyznań ma miejsce gościnna wymiana kaznodziei.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan poprzedzony jest Dniem Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce (17 stycznia), a kończy się w przeddzień Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce (26 stycznia).

BP KEP

>>Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 (materiały, plakaty, harmonogramy nabożeństw i innych spotkań)

BRAK KOMENTARZY