Spotkałem ludzi wiernych ideałom patriotycznym i chrześcijańskim – powiedział bp Piotr Turzyński, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, który w niedzielę 25 lutego, przewodniczył Mszy św. z okazji Dnia Myśli Braterskiej w Broxburn, w Szkocji.

Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej przebywa z wizytą w Szkocji, gdzie w niedzielę, 25 lutego, w Broxburn spotkał się w z harcerzami Okręgu WB Związku Harcerstwa Polskiego, które działa w Wielkiej Brytanii. „Miałem możliwość świętować z nimi Dzień Myśli Braterskiej. Było to niezwykłe i poruszające spotkanie. Do Broxburn przyjechało ok. 200 harcerzy, zarówno pokolenie starszych druhów, dużo młodzieży i dzieci” – powiedział bp Turzyński.

Bp Turzyński przewodniczył Mszy św. i przywiózł ze sobą relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. W homilii nawiązał do postawy braterstwa i odwagi Rodziny z Markowej. „Ratując życie Żydom, Ulmowie dali wyjątkowy przykład braterstwa, a jednocześnie ponieśli za to najwyższą ofiarę. Młodzież była poruszona” – podkreślił bp Turzyński.

Harcerze Okręgu WB działają w północnej i południowej Anglii, Midlandach, Szkocji oraz w samym Londynie. „Było to poruszające i piękne spotkanie. Jestem wdzięczny, że spotkałem ludzi wiernych ideałom patriotycznym i chrześcijańskim, wiernych Bogu i Ojczyźnie” – dodał bp Turzyński.

BP KEP

 

 

BRAK KOMENTARZY