Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia bp Romuald Kamiński wziął udział tradycyjnym spotkaniu opłatkowym z przedstawicielami środowiska medycznego. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 15 grudnia auli kurialnej przy ulicy Floriańskiej w Warszawie było Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia.

Spotkanie rozpoczęło się od słów powitania ks. Arkadiusza Zawistowskiego, krajowego duszpasterza służby zdrowia. Następnie biskup Romuald Kamiński życzył zebranym w auli medykom, aby wspólnie starać się o dziecięcy wymiar wiary, a przy tym nieustannie pomagać bliźnim. „Kiedy składamy życzenia, czasami nie mamy śmiałości, żeby nie być posądzonym o niepoważną świętość, ale powinniśmy sobie życzyć w ten sposób: życzę ci mocnej wiary. Jak człowiek ma wiarę, to reaguje Pan Bóg, który nigdy nie jest obojętny” powiedział bp Kamiński.

Jako odpowiedź na okazywaną wiarę bp Kamiński wskazuje miłość. „To jest tak potężna siła, której nie da się zdefiniować. Można powiedzieć, że wszystko, co jest dobre, piękne w nas, kiedy przyjdzie podmuch siły od Pana Boga, to pięknie zaczyna się rozwijać i dzięki tej nagromadzonej Bożej sile mamy z czego rozdawać innym” podkreślił przewodniczący Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Na zakończenie spotkania uczestnicy symbolicznie podzielili się opłatkiem i zaśpiewali kolędy.

diecezja.waw.pl / BP KEP
fot. Biuro Prasowe Diecezji warszawsko-praskiej