300 000 maseczek oraz 270 000 rękawiczek od firmy Nestlé przekaże Caritas Polska na rzecz pracowników służby zdrowia, a także podopiecznych domów pomocy społecznej, w związku z pandemią koronawirusa.

Niezbędne w walce z epidemią środki ochrony osobistej, przekazane w ramach akcji #WdzięczniMedykom, trafią do pracowników niemal 300 szpitali i placówek ochrony zdrowia w całej Polsce, m.in. w Łodzi, Gnieźnie, Wadowicach, Piekarach Śląskich, Wrocławiu, Toruniu, Elblągu, Cieszynie, Strzelcach Opolskich i Sochaczewie.

Maseczki i rękawiczki, przekazane przez firmę Nestlé, pomogą chronić pracowników służby zdrowia oraz podopiecznych domów pomocy społecznej w placówkach ochrony zdrowia w całym kraju. Caritas Polska intensywnie działa na rzecz obu tych grup już od początku wybuchu pandemii. Nasza pomoc ma ogólnopolski zasięg i tak będzie również tym razem – mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Pomoc zostanie przesłana również do personelu i pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz pacjentów zakładów opiekuńczo-leczniczych prowadzonych przez Caritas diecezjalne na terenie całej Polski.

Solidarność z tymi, którzy na pierwszej linii walczą z pandemią, ale i z tymi szczególnie narażonymi na jej skutki, jest konieczna. Dlatego jeszcze mocniej wspieramy społeczności, wśród których działamy od lat. Dotychczas, również we współpracy z Caritas Polska, przekazaliśmy ponad milion produktów żywnościowych i wody butelkowanej – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska i Krajów Bałtyckich i dodaje: – Nie byłoby to możliwe gdyby nie nasi pracownicy, którzy swoją postawą w czasie pandemii dali najlepszy przykład jedności z tymi w potrzebie.

Maski oraz rękawiczki są obecnie dostarczane do Caritas Polska, która przekaże je personelowi szpitali oraz podopiecznym placówek opieki społecznej i ochrony zdrowia w najbliższych dniach.

 Najwyższy wymiar wdzięczności

 Akcja #WdzięczniMedykom została uruchomiona przez Caritas Polska w odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali i placówek medycznych znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. Celem inicjatywy podjętej przez największą organizację pomocową w naszym kraju jest dostarczenie potrzebnego sprzętu i wyposażenia dla personelu medycznego do jak największej liczby szpitali i placówek ochrony zdrowia w Polsce.

Do tej pory akcję wsparło 12 partnerów biznesowych Caritas Polska. Poza Nestlé Polska są to: Fundacja Carrefour, firmy Generali i Concordia, Fundacja JSW, Lidl, Gaz-System, AstraZeneca, PWPW, PGNIG, Felicity Estates oraz Fundacja Banku PNB Paribas. Równolegle Caritas Polska uruchomiła zbiórkę pieniędzy dla darczyńców indywidualnych, żeby stopniowo zwiększać zakres i skalę działania.

Łącznie w ramach akcji #WdzięczniMedykom Caritas Polska zebrała od darczyńców na zakup sprzętu i wyposażenia dla polskich medyków ponad 7 mln zł. Środki te pozwolą na przekazanie szpitalom oraz domom pomocy społecznej w całej Polsce m.in. 100 respiratorów, ponad 400 tys. maseczek ochronnych, ponad 50 tys. masek KN95, ponad 270 tys. rękawiczek, 10 tys. kombinezonów ochronnych, 2 tys. przyłbic oraz kilkunastu specjalistycznych łóżek szpitalnych do intensywnej terapii.

 Kampanię Caritas #WdzieczniMedykom można wesprzeć:

  • przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/medycy
  • wysyłając SMS o treści MEDYK na numer 72052 (koszt 2,46 zł)
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł MEDYK)

    Caritas Polska

BRAK KOMENTARZY