W ramach akcji #PomocDlaSeniora Caritas Polska objęła szczególną opieką osoby starsze oraz bezdomne, które szczególnie dotkliwie odczuwają skutki epidemii koronawirusa w Polsce. Organizacja przeznaczyła na ten cel już 1 mln zł ze środków własnych, a kolejne 200 tys. zasiliło akcję z trwającej właśnie zbiórki.

Jak informuje Caritas Polska, akcja #PomocDlaSeniora koncentruje się na zapewnieniu żywności oraz środków higienicznych i ochronnych, a także – w miarę możliwości – dostarczeniu tych środków pod drzwi. Projekt dedykowany jest seniorom samotnym i ubogim, a także osobom bezdomnym.

Na start akcji Caritas Polska przeznaczył ze swoich funduszy ponad 1 mln zł. Pieniądze zostały podzielone po równo (25 tys. zł) pomiędzy diecezjami. Niebawem przekazane będą kolejne środki, gdyż organizacja uruchomiła w ubiegłym tygodniu zbiórkę pieniędzy, która pozwoli zwiększyć zakres i skalę działania. W ciągu kilku dni darczyńcy wsparli akcję kwotą ponad 200 tys. zł. Równocześnie organizacja prowadzi rozmowy z firmami, które wyraziły zainteresowanie włączeniem się w pomoc seniorom w Polsce w tym trudnym czasie.

„Celem naszych działań jest pomoc jak największej liczbie osób najbardziej narażonych na negatywne konsekwencje zdrowotne i materialne trwającej epidemii koronawirusa w Polsce. Pomoc w postaci paczki żywnościowej lub posiłku dostarczana jest do miejsca zamieszkania seniora. Zaopatrujemy naszych podopiecznych w środki higieny oraz maseczki i płyny dezynfekujące. Seniorom udzielane jest wsparcie psychologiczne poprzez rozmowy telefoniczne. Pomagamy także w załatwieniu innych potrzeb, takich jak np. zakup leków” – podkreśla dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki. Dodaje, że Caritas diecezjalne udzielają pomocy także bezdomnym.

Kampanię Caritas #PomocDlaSeniora można wesprzeć przekazując darowiznę na stronie caritas.pl/pomocdlaseniora, wysyłając SMS o treści SENIOR na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty SENIOR).

Więcej informacji na stronie https://caritas.pl/