Delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM na rekonesansie w Panamie

14-01-2017
1502

Na rekonesans do Panamy wyjechała polska delegacja Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W ciągu trzynastu dni odwiedzi najważniejsza miejsca w kraju i spotka się z przedstawicielami Kościoła w Panamie oraz miejscową młodzieżą. – Chcemy bliżej poznać kraj najbliższych ŚDM oraz podzielić się swoim doświadczeniem spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie – powiedział dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM w Polsce ks. Emil Parafiniuk.

W programie wyjazdu planowane są spotkania z przedstawicielami Kościoła oraz władzami państwowymi, w tym między innymi z biskupem Panamy abp. José Domingo Ulloa Mendieta, członkami Komitetem ŚDM w Panamie oraz osobą odpowiedzialną za przygotowanie wydarzenia centralnego i ambasadorem Panamy w Polsce, który aktualnie przebywa w swoim kraju.

Polska delegacja odwiedzi także kilka panamskich diecezji, w których planowane są tzw. dni w diecezjach poprzedzające spotkanie z Ojcem Świętym. – Będziemy chcieli ocenić możliwości i warunki poszczególny miejsc, by zdecydować gdzie w czasie ŚDM zatrzyma się młodzież z Polski – zapowiedział ks. Parafiniuk.

Delegacji będzie towarzyszył jedyny polski misjonarza posługujący w tym kraju – ks. Józef Gwóźdź SVD.

Najbliższe ŚDM odbędą się między styczniem a marcem 2019 roku.

Fot. Mazur / episkopat.pl

KAI