17 marca to drugi dzień Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszonej za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Drugiego dnia modlitwę nowennową poprowadzi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, z Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu.

Modlitwa nowennowa pod hasłem „Akcja 21:20” odmawiana jest codziennie po Apelu Jasnogórskim, o godz. 21:20, a także po każdej Mszy św. Nowennę można odmawiać też indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ nowenny jest następujący: intencja na dany dzień, „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwa w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.

Obok intencji ogólnej, każdego dnia nowenny polecane są intencje szczegółowe. Drugiego dnia nowenny jej uczestnicy będą prosić Boga o „pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną”.

Drugiego dnia modlitwę nowennową poprowadzi abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, z Bazyliki Archikatedralnej św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube Katedry Poznańskiej oraz na jej profilu na Facebooku.

Nowenna zakończy się 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Więcej informacji na: nowenna2120.pl

BP KEP

 

Zobacz też: Biskupi poprowadzą nowennę w intencji Ojczyzny

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

 

BRAK KOMENTARZY