Chciałem bardzo podziękować Kościołowi i polskiej Caritas za zbiórki pieniędzy zorganizowane na rzecz naszych powodzian. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, wręcz dramatyczna, dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane serce – powiedział Josef Neumann, poseł landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii podczas spotkania z przewodniczącym Komisji Charytatywnej KEP bp. Wiesławem Szlachetką.

Zbiórka funduszy na rzecz na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii była odpowiedzią apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. W niedzielę 25 lipca w parafiach w całej Polski odbyły się kwesty na ten cel. Zebrane środki przekazane są potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

„Pomaganie tym, którzy są w potrzebie to inicjatywa wpisana w naturę Caritas. Gdziekolwiek na świecie dzieją się dramaty i jest potrzebne wsparcie, to Caritas zawsze odpowiada konkretną pomocą” – powiedział bp Szlachetka po spotkaniu z niemieckim dyplomatą.

Gwałtowne burze oraz powodzie wywołały ogromne spustoszenie w Niemczech. Wiele osób straciło dobytek życia. Wiele także zginęło.

Spotkanie przewodniczącego Komisji Charytatywnej KEP bp. Wiesława Szlachetki z Josefem Neumannem, posłem landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii, odbyło się 31 lipca 2021 r.

Justyna Liptak/Gość Niedzielny/BP KEP