Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży po raz pierwszy w historii przyzna specjalny Order za wybitną służbę Kościołowi i Ojczyźnie. Odznaczenie zostanie przyznane 10 października w trakcie uroczystej gali o godzinie 10:30 z okazji 30-lecia reaktywacji. Uroczystości zakończy Msza Święta w katedrze warszawsko-praskiej pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego abpa Salvatore Pennacchio.

„Order im. prałata Antoniego Sołtysika to pierwsza taka nagroda przyznawana przez młodzież. W ten sposób chcemy uhonorować ludzi wybitnie zasłużonych dla pracy z młodzieżą w duchu katolickim i patriotycznym” – mówi Przewodniczący Prezydium KR KSM Patryk Czech. „W tym roku order otrzyma kilka osób, jednak kto to będzie dowiemy się dopiero w trakcie uroczystej gali 30-lecia reaktywacji” – dodaje przewodniczący Prezydium.

Przed rozpoczęciem gali planowana jest uroczystość złożenia kwiatów na grobie Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w archikatedrze warszawskiej o godzinie 9:00. Z kolei Msza Święta z udziałem zaproszonych biskupów i pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio rozpocznie się o godzinie 13:00 w katedrze warszawsko-praskiej.

Obchody Jubileuszu 30-lecia reaktywacji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży objął Patronatem Narodowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W 1990 roku z inicjatywy papieża Jana Pawła II reaktywowano Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które działało w Polsce jeszcze przed II Wojną Światową. Stowarzyszenie zrzesza ok. 10 tys. młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. Głównym celem KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie Kościoła i Ojczyzny.

 KSM

Zobacz też: Bp Solarczyk: KSM umacnia ideały młodych ludzi

Konferencja Prasowa KSM - 2 IX 2020 r.

BRAK KOMENTARZY