Wielkim skarbem jest mieć w niebie swojego Założyciela jako wspomożyciela i orędownika przed Bogiem. Ale pamiętać także należy, że pozostaje on dla nas wzorem do naśladowania w tym ziemskim życiu – mówił bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski do sióstr ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. Bp Miziński wygłosił homilię podczas uroczystości 90-lecia istnienia Zgromadzenia. 

„Jego życie to nie tylko ubodzy, ale także umiłowanie prawdy, wierność i niezłomność w życiu kapłańskim oraz posługa konfesjonału” – mówił bp Miziński o założycielu Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego bł. Antonim Rewerze. Papież Jan Paweł II beatyfikował go w gronie 108. męczenników II wojny światowej 13.06.1999 r. w Warszawie.

>>Pełny tekst homilii

Uroczystości w Sandomierzu były związane z 90-leciem istnienia Zgromadzenia oraz 150. rocznicą urodzin bł. Antoniego Rewery – Założyciela Zgromadzenia, który zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.

„Świętowanie jubileuszy czy rocznic, to okazja, by dziękować Bogu za Jego wielkie dary i błogosławieństwo. To także okazja, by patrząc wstecz na historie życia osób i instytucji kształtować nasze dziś i jutro” – mówił bp Miziński.

Sekretarz Generalny Episkopatu przypomniał historię powstania Zgromadzenia oraz postać ich założyciela. Przywołując św. Jana Pawła II, podkreślił, że „życie konsekrowane, głęboko zakorzenione w przykładzie życia i w nauczaniu Chrystusa, jest darem Boga Ojca udzielonym Jego Kościołowi za sprawą Ducha Świętego. Ci, którzy rozpoznali wewnętrzny głos powołania i wybrali tę drogę szczególnego naśladowania Chrystusa, służą dziś całym sercem Bogu i Jego dziełu”.

Powiedział, że aktualnie Córki św. Franciszka pracują: w Sandomierzu, Lublinie, Łęcznej, Radomiu, Skaryszewie, Warszawie, Częstochowie oraz w Ustrzykach Dolnych i Bytomiu. Pełnią  też funkcje w instytucjach kościelnych oraz pracują w domu rekolekcyjnym w Sandomierzu oraz w Sanktuarium Maryjnym w Wysokim Kole.

„Życzę Wam drogie Siostry przy okazji tego pięknego Jubileuszu niezachwianej wiary, pokładania ufności jedynie w Bogu oraz życia Ewangelią na co dzień” – powiedział na zakończenie bp Miziński.

Zdjęcie ilustracyjne: www.franciszkanki-sandomierz.pl

 

Jubileuszu 90-lecia Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego, 27 X 2018

BRAK KOMENTARZY