Roli nowych form komunikowania w życiu księży i osób życia konsekrowanego będzie poświęcone II Forum Prefektów Studiów WSD zatytułowane „Smartfon – błogosławieństwo czy przekleństwo”. Odbędzie się ono 18 i 19 listopada w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Spotkanie objął patronatem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Zapisy na Forum trwają do końca października. 

Smartfon w klasztorze. Smartfon za klauzurą. Smartfon w seminarium. Co z tym zjawiskiem robić? Walczyć czy je oswoić? Czym są media społecznościowe dla życia zakonnego, duchowego? Czym są dla edukacji i formacji seminaryjnej? Błogosławieństwem czy przekleństwem? Jeśli błogosławieństwem, to jak używać tych nowych form komunikowania? Jak je pożytecznie włączyć w codzienne życie zakonne? II Forum Prefektów Studiów poświęcone zostanie właśnie tym zagadnieniom. Odbędzie się ono w dniach 18-19 listopada 2019 roku w WSD w Ołtarzewie. Adresowane jest do prefektów studiów i wykładowców związanych z wyższym seminarium duchownym, ale także księży, sióstr zakonnych, alumnów, przełożonych, moderatorów, wychowawców zainteresowanych użytkowaniem nowych mediów.

Forum to objęte jest honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Jego celem jest zainicjowanie współpracy osób odpowiedzialnych za edukację seminaryjną i doskonalenie jakości kształcenia oraz komunikowania w seminariach w kontekście współczesnych wyzwań społecznych, kulturowych i eklezjalnych. Forum Prefektów Studiów jest konkretną i praktyczną odpowiedzią na Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis Kongregacji ds. Duchowieństwa pt. „Dar powołania do kapłaństwa” z 8 grudnia 2016 roku.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy tylko do końca października!

Szczegółowy program na stronie: https://www.wsdsac.pl/2019/10/24/ii-forum-prefektow-studiow-znamy-juz-program/

Informacje o zapisach: https://www.wsdsac.pl/2019/09/12/ii-forum-prefektow-studiow-wiecej-informacji/

Więcej:

www.twitter.com/FStudiow

www.instagram.com/forumprefektowstudiow/

www.facebook.com/forumwsd

Ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC, prof. UKSW
Prefekt Studiów WSD Ołtarzew

BRAK KOMENTARZY