Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia „zbliża się wielkimi krokami” – powiedział kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski podczas otwarcia konferencji na temat kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkanie „Kardynał Stefan Wyszyński arcybiskup gnieźnieński i warszawski. 70 lat po ingresie” rozpoczęło się 9 kwietnia rano na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

„Dalej modlimy się o beatyfikację” – powiedział kard. Kazimierz Nycz na UKSW.  „W beatyfikacji udowadniamy świętość tego człowieka, to znaczy siłę, skalę jego zjednoczenia z Chrystusem. I to wszystko, co w jego nauczaniu, w jego kazaniach, w jego listach było wyrazem owej duchowej więzi z Panem Bogiem czyli świętości”- podkreślił.

Metropolita warszawski zachęcał, by w czasie poprzedzającym beatyfikację sięgać do spuścizny kard. Stefana Wyszyńskiego i poznawać jego postać nie tylko od strony historycznej, ale też duchowej. Jak zauważył, jest duża różnica pomiędzy poziomem wiedzy na temat Prymasa Tysiąclecia w środowiskach, w jakiś sposób z nim związanych, jak np. szkoły jego imienia a w innych miejscach. Dlatego podkreślił, jak ważne jest to, by „starszym przypomnieć, a młodszych nauczyć wiele o nim”, aby nas nie zaskoczyła beatyfikacja.

Konferencja naukowa poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu organizowana jest przez  UKSW oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Spotkanie  potrwa do wieczora.

>>Program konferencji

BP KEP/ www.archwwa.pl

 

BRAK KOMENTARZY