Wręczenie statuetki odbyło się 26 stycznia w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu, a laudację na cześć uhonorowanego wygłosił abp Wojciech Polak. „Idąc śladem św. Jana Pawła II, (…) kard. Nycz pozostaje wierny Ewangelii i tradycji, będąc jednocześnie otwartym na dialog i współpracę ze światem” – mówił.

Arcybiskup metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz jest tegorocznym laureatem nagrody „Ku chwale” ustanowionej przez kard. Józefa Glempa w 2009 roku.

Przypominając życiową i kapłańską drogę kard. Nycza Prymas Polski wskazał na jego otwartość wyrażającą się w biskupim zawołaniu „z ludu i dla ludu”, a jednocześnie odwagę i roztropność w podejmowaniu tematów i spraw trudnych.

– Jego rozważny głos podczas posiedzeń Rady Stałej KEP, której jest wieloletnim członkiem czy w czasie Zebrań Plenarnych, z charakterystyczną dla niego zdolnością do syntezy i do wskazywania istoty poruszanych zagadnień, sprzyja uchwyceniu zasadniczych kierunków i nakreśleniu konkretnych zobowiązań w długich niekiedy pasterskich debatach – stwierdził abp Polak. – Idąc śladem św. Jana Pawła II, którego – jak sam mówi – trzeba nie tylko podziwiać, ale i naśladować, kard. Nycz pozostaje wierny Ewangelii i tradycji, będąc jednocześnie otwartym na dialog i współpracę ze światem – zaznaczył Prymas.

Więcej 

za: www.prymaspolski.pl

Fot.  Instytut Prymasa Józefa Glempa, Inowrocław.pl

BRAK KOMENTARZY