Kondolencje Rabina Schudricha po ataku na Sri Lance

23-04-2019
2028

Jako, że słowa po tak ogromnej masakrze są zbyt małe, by stały się pocieszeniem, wszystko, co możemy zaoferować, to nasza solidarność i nasze modlitwy – napisał Michael Schudrich, Naczelny Rabin Polski, w liście kondolencyjnym skierowanym do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego oraz do Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka po atakach na Sri Lance.

Publikujemy pełną treść listu:

Warszawa, 23 kwietnia 2019 roku

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tragedii dotyczącej katedry Notre-Dame.
W tym tygodniu jesteśmy zdruzgotani informacjami na temat ofiar masakry na Sri Lance. Zamordowanie jakiejkolwiek istoty ludzkiej jest największym złem i pogwałceniem Dziesięciu Przykazań. Zamordowanie kogoś podczas modlitwy do Boga jest jeszcze większym złem. Nie ma słów, by opisać zło zamordowania ponad 290 osób, wielu z nich w czasie modlitwy.

Jako, że słowa po tak ogromnej masakrze są zbyt małe, by stały się pocieszeniem, wszystko, co możemy zaoferować, to nasza solidarność i nasze modlitwy.

Kiedy my, Żydzi, świętujemy w tym tygodniu święto Pesach, święto odzyskania wolności ponad 3300 lat ternu, modlimy się o to, by wszyscy ludzie uzyskali wolność praktykowania swojej wiary w pokoju i ciszy.

Niech Bóg uzdrowi tych, którzy są ranni, i pociesza tych, którzy stracili bliskich.

Michael Schudrich

Naczelny Rabin Polski